Het Europese marktaandeel van Firefox bedroeg in december 38,1 procent, terwijl dat van Internet Explorer zakte tot 37,5 procent. De browser Chrome van de Amerikaanse internetgigant Google zag het marktaandeel stijgen van 5,1 procent tot 14,6 procent.
Keuze dankzij tussenkomst Europese Commissie Gebruikers van het besturingssysteem Windows in de Europese Unie kunnen sinds maart vorig jaar kiezen met welke browser zij standaard op het internet willen surfen. De keuzemogelijkheid vloeide voort uit een schikking tussen Microsoft en de Europese Commissie.
Brussel deed onderzoek naar misbruik van de dominante positie die het Amerikaanse softwareconcern heeft met zijn besturingssysteem Windows. Deze positie zou onder meer zijn gebruikt om concurrentie voor zijn browser Internet Explorer te bemoeilijken.
Internet Explorer wereldwijd nog steeds de grootste Wereldwijd zakte het marktaandeel van Internet Explorer in december tot 46,9 procent. Firefox had 30,8 procent van de markt in handen en Google 14,9 procent, aldus Statcounter.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee