Microsoft Zune HD duikt onder prijs iPod

Aan de vergelijkbare iPod Touch hangt een prijskaartje van 399 dollar.
Het ontwerp van de Zune HD lijkt veel meer op de iPod Touch dan de vorige generatie. De Zune heeft nu ook een groot aanraakscherm van 3,3 inch, een webbrowser en de mogelijkheid videobeelden in hoge definitie (vandaar ‘HD’ in de typenaam) weer te geven op een extern hd-tv-toestel, mits men voor 90 dollar het 'HD & AV Dock' aanschaft. Daarnaast is in de nieuwe Zune een radio ingebouwd. Die ontbreekt in de iPod.
Veel nieuwe features van de Zune HD zijn te danken aan een hooggeïntegreerde chip van Nvidia, de Tegra System-on-Chip (SoC). Deze bevat naast de centrale processor extra schakelingen voor beeld- en geluidsweergave. Volgens Microsoft kan de gebruiker met een volle batterijlading 24 uur muziek afspelen. Wie alleen video’s bekijkt, zal na 4 uur weer naar de oplader moeten grijpen.
Ondanks de verbeterde functionaliteit van de Zune HD zal Microsoft nog een harde dobber hebben aan het beconcurreren van de iPod, waarvan de eerste versie uit 2001 dateert. Volgens marktonderzoeker NPD Group had Apple in juni 73 procent van de markt voor draagbare muziekspelers in handen. Microsoft moest het doen met een magere 2 procent.
Overigens zal Apple naar verwachting komend najaar zijn iPod-reeks ook een opfrisbeurt geven. Daarnaast is het denkbaar Apple de prijzen van de iPod Touch verlaagt in reactie op de introductie van de Zune HD.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee