Amazon onthult nieuwe generatie e-bookreader

De nieuwe Kindle kost in de Verenigde Staten 359 dollar. Zijn in november 2007 gelanceerde voorganger was even duur. Volgens Amazon-topman Jeff Bezos was het, naast alle technische verbeteringen, niet mogelijk het apparaat goedkoper te maken. Een concurrerend product, de Reader van Sony, kost 399 dollar. De catalogus van Amazon omvat 230.000 titels. Gebruikers kunnen in de VS draadloos titels downloaden via het netwerk van Sprint Nextel.
Het de vraag of de Kindle 2 met zijn nog steeds forse prijs voor een doorbraak van het elektronische boek naar een groot publiek kan zorgen. Een analist van Citigroup schat dat Amazon tot dusver ongeveer een half miljoen Kindles heeft verkocht. Sony zegt tot eind november 300.000 Readers te hebben afgeleverd. Een analist van Gartner, geciteerd door NewsFactor, ziet vooralsnog alleen een markt onder mobiele professionals. Dat komt neer op een potentiële afzetmarkt van 12 tot 15 miljoen Amerikanen.
Ook de nieuwe versie is uitsluitend in de Verenigde Staten verkrijgbaar. De levering begint op 24 februari. Amazon bekijkt nog of het apparaat ook in andere landen op de markt wordt gebracht, aldus Bezos.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee