Windows 7 overbelast pc's

De jongste peiling toont dat op 86 procent van de Windows 7-pc’s regelmatig het verzadigingspunt van het random acces memory wordt bereikt, met een beslag op het RAM van 90 tot 95 procent. Op pc’s met Windows XP gebeurt dat slechts in 40 procent van de gevallen. Dat verschil wordt nog pregnanter door het gegeven dat Windows 7-systemen gemiddeld veel meer RAM hebben dan pc's met Windows XP: 3,3 gigabyte versus 1,7 gigabyte. Overigens presteert Windows 7 op dit punt ook slechter dan Windows Vista – in weerwil van beloftes van Microsoft dat het met Windows 7 de prestaties van de voorganger zou verbeteren. Bij Windows Vista zit 80 procent van de pc’s regelmatig om RAM verlegen, terwijl die systemen gemiddeld met 2,7 gigabyte uitgerust zijn.
Ook op twee andere tests die in het XPnet worden uitgevoerd, blinkt Windows 7 niet uit. Zo is er in 44 procent van de Windows 7-gevallen sprake van vertragingen in de verwerking doordat er een wachtrij in de processor is ontstaan. Bij Windows XP gebeurt dat bij 32 procent van de processors. Windows Vista scoort hierbij 45 procent.
Bij de interactie met bijvoorbeeld harde schijven en netwerkkaarten zoekt Windows 7 opnieuw de grenzen op. 85 procent van de Windows 7-systemen zitten regelmatig op hun max bij I/O. Voor Windows XP is dat 36 procent; bij Windows Vista lokt de I/O in 80 procent van de gevallen vertragingen uit.
“Wat Intel geeft, neemt Microsoft tegenwoordig weer weg”, verzucht directeur Craig Barth van Devil Mountain Software in een reactie tegenover Computerworld. “Windows 7 is niet de slanke versie van Vista zonder fratsen, die u misschien had verwacht.” Barth vindt het ‘alarmerend’ dat een nieuw besturingssysteem de grenzen bereikt van hardware, ook van nieuwe systemen die ruim na de introductie van de band rollen. In het verleden was dat altijd omgekeerd.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee