Overslaan en naar de inhoud gaan

Rechtbank bevestigt verkoopverbod Word en Office

Een federaal Hof van Beroep bevestigde dinsdag de eerdere uitspraak van een lagere rechtbank waartegen Microsoft in september bezwaar had gemaakt. Oorspronkelijk had Microsoft al op 10 oktober moeten stoppen met de verkoop van Word 2007 en Office 2007. Dat vonnis werd opgeschort nadat Microsoft en computerfabrikanten als Dell en HP hadden gewaarschuwd voor chaotische toestanden.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

In 2007 spande het Canadese softwarebedrijf Infrastructures for Information (i4i) een rechtszaak aan omdat Microsoft in Word illegaal gebruik zou hebben gemaakt van i4i’s XML-technologie, die al in juli 1998 is gepatenteerd bij het U.S. Patent and Trademark Office. Een juryrechtbank in Texas oordeelde in mei van dit jaar dat Microsoft inderdaad het octrooi van i4i heeft geschonden. Op 11 augustus vaardigde de rechtbank vervolgens het verkoopbod uit. Ook de opgelegde schadevergoeding van 290 miljoen dollar plus rente is dinsdag door de beroepsrechters bevestigd.

In een persbericht kraait i4i victorie over de uitspraak van de drie beroepsrechters. “Dit vonnis levert het duidelijke en overtuigende bewijs dat onze zaak juist en rechtvaardig was, en dat Microsoft doelbewust inbreuk op ons patent heeft gemaakt.” Volgens oprichter Michel Vulpe is de uitspraak “een belangrijke stap in de bescherming van de eigendomsrechten van kleine uitvinders”.

Microsoft zegt maatregelen te hebben getroffen om de gevolgen van het verkoopverbod op te vangen. Het bedrijf zal de “weinig gebruikte voorziening” uit Word 2007 en Office 2007 slopen. De komende versies Word 2010 en Office 2010, waarvan nu alleen nog bètaversies in omloop zijn, bevatten de gewraakte technologie niet en kunnen dan ook ongewijzigd blijven.

Verder overweegt Microsoft of het aanvullende juridische stappen zal nemen, zoals een verzoek om opnieuw te worden gehoord door het Hof van Beroep of een gang naar het Hooggerechtshof.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in