Driekwart van het werk aan Linux gedaan door commerciële IT-bedrijven

In één jaar 1,6 miljoen regels gegroeid
Vorig jaar zijn bijna 1,6 miljoen regels code aan de Linux-kernel toegevoegd - als we release 3.2 van 4 januari van dit jaar bij 2011 rekenen. Het aantal bestanden waaruit de kernel bestaat, groeide met 3300 stuks tot 37.626. De eerste release, uit 1991, was slechts 10.000 regels groot.
Ontwikkelaars zonder banden met commerciële IT-bedrijven hebben sinds release 2.6.12 van mei 2005 18 procent van de bijdragen aan de Linux-kernel voor hun rekening genomen. En daarnaast is van 5 procent van de bijdragen onbekend of de ontwikkelaar ervan in dienst was van een IT-bedrijf.
Bij de bijdragen door medewerkers van IT-bedrijven neemt Red Hat - met bijna 12 procent - de toppositie in. Novell is nummer twee, met 6,5 procent. Ook Intel- en IBM-medewerkers droegen een forse steen bij, met meer dan 6 procent van de bijdragen.
Microsoft maakt zijn entree
Het laatste jaar laat wel een aantal verschuivingen zien. Meest opmerkelijke daarvan is dat Microsoft zijn entree maakt in de lijst van contribuanten. Microsoft was ooit verklaard tegenstander van open source, en claimde honderden inbreuken op zijn patenten in opensourcesoftware. De laatste jaren heeft het zijn mening in ieder geval deels herzien. Dat Microsoft-medewerkers in 2011 688 bijdragen aan de Linux-kernel deden - 1 procent van het totaal - is daarvan wel het ultieme bewijs.
Bijdrage IT-bedrijven groeit
Verder valt op dat alleen Red Hat- en Intel-medewerkers hun aandeel hebben uitgebreid, naar 10,7 respectievelijk 7,2 procent. Gezien de groei in activiteit betekent dat overigens niet noodzakelijkerwijs dat medewerkers van andere bedrijven minder zijn gaan doen. De laatste jaren worden bijvoorbeeld Samsung en Texas Instruments actiever, met het oog op mobiele en embedded toepassingen. Het aandeel bijdragen van medewerkers van commerciële ICT-bedrijven steeg mede daardoor het afgelopen jaar naar bijna 80 procent - als de 4,3 procent van ontwikkelaars waarvan onbekend is of ze aan een bedrijf gelieerd zijn bij de ongebonden ontwikkelaars worden gerekend.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee