Uitvinder Bluetooth genomineerd voor Europese prijs
De nominatie in de categorie ‘Industrie’ is toegekend aan dr. Jaap Haartsen, die in dienst van telecombedrijf Ericsson in Enschede de Bluetooth-technologie bedacht. Bluetooth is een standaard voor draadloze communicatie over korte afstanden. De vinding wordt tegenwoordig over de hele wereld toegepast in meer dan 2 miljard apparaten.
Haartsen kwam op het idee voor Bluetooth toen hij bij Ericsson opdracht kreeg naar oplossingen te zoeken voor radioverbindingen over korte afstand, met als doel de toepassingsmogelijkheden van mobiele telefoons te vergroten. Hij kon zich toen niet voorstellen dat zijn uitvinding later ook in tal van andere producten zou worden ingebouwd, van headsets en auto’s (carkits, navigatiesystemen) tot notebooks en spelcomputers.
Voor de EIA 2012 is nog een tweede onderzoeksteam uit Nederland voorgedragen. Het betreft drie wetenschappers die een proces voor de biologische zuivering van afvalwater hebben ontwikkeld.
Tot de niet-Europese finalisten behoort dr. Stanford Ovshinsky, een Amerikaan die met zijn bedrijf de eerste oplaadbare NiMH-batterijen op de markt bracht. De Australiër dr. John David O’Sullivan is genomineerd als wegbereider van wifi voor draadloze communicatie.
De prijsuitreiking van de European Inventor Award 2012 vindt op 14 juni plaats in de Deense hoofdstad Kopenhagen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee