EU overweldigd door interesse voor AI-gigafabrieken
Eurocommissaris Henna Virkunnen voor Technologie spreekt op X over een overweldigende reactie op een oproep voorstellen in te dienen voor de bouw van AI-gigafabrieken. Ze ontving maar liefst 76 voorstellen uit 16 lidstaten voor 60 verschillende locaties.

“Het is heel positief nieuws dat we zoveel interesse hebben om te investeren in Europa. Het lijkt erop dat Europa de plek is voor investeringen in AI en concurrentievermogen”, zei Virkunnen tijdens een persconferentie waar euperspectives.eu verslag van doet. De oproep van 9 april die liep tot 20 juni, was vooral bedoeld om de belangstelling te peilen voor de officiële oproep die eind 2025 volgt. Volgens Virkunnen is er dus sprake van een solide basis voor de aankomende aanbesteding en beleidsontwikkeling op dit gebied. De gigafabrieken worden gezien als game changers vanwege hun integratie van geavanceerde rekenkracht, energie-efficiënte datacenters en AI-concurrentievermogen, concludeert Virkunnen.
AI-Gigafabrieken passen in breed EU-plan
Het doel van de gigafabrieken is om moderne data- en rekenhubs te ontwikkelen voor de training en het gebruik van AI-modellen op hyperschaal. De fabrieken vormen een strategische stap binnen het bredere AI Continent Actieplan van de EU. De uitvoering van het project verloopt via het European High-Performance Computing Joint Undertaking (EuroHPC JU), dat publieke en private middelen bundelt. Hiermee ondersteunt EuroHPC JU zowel de technologische infrastructuur als het onderzoek en innovatie in Europa.
De Europese Commissie stemt de ontwikkeling van de AI-gigafabrieken af op andere EU-strategieën zoals het Competitiveness Compass en de Competitiveness Coordination Tool. Dit zorgt voor versterkte industriële coördinatie tussen EU en de lidstaten om het concurrentievermogen te verbeteren.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee