Werk aan 64-bits Firefox gaat door, op een laag pitje
Mozilla maakte vorige maand bekend dat het wilde stoppen met de ontwikkeling van de 64-bits variant van Firefox voor Windows. Pogingen om een stabiele versie te produceren leden keer op keer schipbreuk. Afronding van deze variant zou zeker niet voor de zomer van 2013 lukken, en wellicht niet eens voor de feestdagen van komend jaar. En omdat de 32-bits variant van Firefox het ook goed doet op 64-bits Windows, leek stoppen met het project de verstandigste weg vooruit.
Dat besluit zat een aantal gebruikers van Firefox niet lekker, omdat ze behoefte hebben aan de mogelijkheid om met hun browser meer geheugen aan te spreken dan de bovengrens van 4 gigabyte waar ze met een 32-bits browser tegenaan lopen. Die gemeenschap wist kennelijk voldoende druk uit te oefenen op Mozilla om ten dele terug te keren op zijn beslissing. Benjamin Smedberg, die in dezen woordvoerder is van Mozilla, maakte vlak voor Kerst bekend dat Mozilla nieuwe ontwikkelversies van 64-bits Firefox zal blijven publiceren.
'Kale' onwikkelversies van 64-bits Firefox
De inspanningen van het ontwikkelteam worden wel teruggeschroefd. De zogeheten 'nightlies' zullen niet langer getest worden, en rapportage van vastlopers wordt uitgeschakeld.
Het wordt ook lastiger om de 64-bits ontwikkelversies te krijgen. Abonnees die nu steeds de jongste 64-bits ontwikkelversie krijgen, ontvangen voortaan automatisch de 32-bits ontwikkelversies. De 64-bits versie is alleen handmatig te downloaden. Na installatie en na updates zal deze versie van de Firefox-browser bovendien steeds melden, dat het om een niet-ondersteunde ontwikkelversie gaat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee