Yacht slaat alarm over bezuinigen op kennis

Uit het onderzoek blijkt dat de agenda bij de meeste bedrijven de komende jaren blijft gedomineerd door kostenbeheersing. De meest voor de hand liggende oplossing daarvoor, op korte termijn, lijkt het ontslaan van medewerkers. En dat terwijl organisaties volgens het detacherings- en interimmanagementbedrijf Yacht nu al moeite hebben met het aantrekken van hoogopgeleide mensen met de juiste kennis en expertise.
Yacht signaleert dat het aanbod van kennis krimpt en fragmenteert, terwijl de huidige economie nu juist daarom vraagt. Demografische ontwikkelingen als vergrijzing voorspellen een hogere uitstroom van werkenden vanaf 2010. Daarnaast veranderen de eisen en wensen van toekomstige hoogopgeleide werknemers. Zij kiezen vaker voor nieuwe vormen van werken, al dan niet als zelfstandige, in steeds wisselende verbanden.
Het onderzoek waaruit Yacht put, dat in mei 2010 werd uitgevoerd door onderzoeksbureau MarketResponse. Het betreft een online onderzoek onder 1.346 vertegenwoordigers van Nederlandse organisaties waar tenminste 5 mensen werken in midden- of hogere managementfuncties. Het gaat om organisaties in de sectoren industrie, zorg, energie, financiële dienstverlening, onderwijs, zakelijke dienstverlening of overheid.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee