Overslaan en naar de inhoud gaan

MindManager 9 springt zuiniger om met CPU

De belangrijkste verbetering in versie 9 is de manier waarop de software de bronnen van de computer gebruikt. Gebruikers van oudere versies klaagden nogal eens dat de software een onevenredig beslag op de centrale processor en het werkgeheugen legde. Zelfs inactief in de achtergrond gebruikte de software tot wel 12 procent van de CPU-capaciteit. "In de nieuwe versie hebben we dat teruggebracht naar 0 procent", zegt Michael Deutch, Chief Evangelist van MindJet.
Tech & Toekomst
Shutterstock
Shutterstock

MindManager is het softwareproduct waarmee MindJet gebruikers de mogelijkheid biedt documenten uit verschillende bronnen samen te brengen in een overzichtelijk projectplan, van aantekeningen te voorzien en te delen met andere leden van een projectteam. De desktopsoftware kan bovendien contact maken met de Catalist dienstverlening in de cloud, zodat meer gebruikers kunnen samenwerken aan projecten.

Office 2010
MindJet heeft de interface van versie 9 zoveel mogelijk aangepast aan de vormgeving van Office 2010 zodat deze herkenbaar is voor de gebruikers. Documenten gemaakt met de verschillende onderdelen van Office kunnen in MindManager worden bewerkt en weer bewaard in het orginele bestandsformaat.

Volgens Deutch is Nederland met zo'n 80.000 gebruikers na het Verenigd Koninkrijk een van de belangrijkste regio's voor de afzet van de software. Het bedrijf heeft onder meer ABN AMRO, SURFdiensten, ASML en Shell als klant.

Licentiemodellen
De prijs van 349 dollar voor de desktop en 21 dollar maandelijkse licentiekosten voor gebruik van de cloudfaciliteiten zijn mogelijk een obstakel voor een brede toepassing van de software binnen bedrijven. MindJet overweegt daarom opnieuw een vereenvoudige versie van het projectgereedschap te introduceren tegen lagere kosten. "Tot 4 jaar geleden hadden we een goedkopere versie die wat functionaliteit betreft te veel leek op de volledige software waardoor we ons hoofdproduct kannibaliseerden. We moeten nu opnieuw bepalen welke onderdelen in de lichte versie van de software en welke prijs daarbij hoort", zegt Deutch. Hij zegt ook na te denken over een gratis instapversie.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in