De organisatie ondervroeg 4400 medewerkers uit elf sectoren. Het onderzoek laat forse verschillen per sector zien. De ICT- en telecommunicatiesector scoort op waardering voor de HR-activiteiten van werkgevers iets boven het landelijk gemiddelde. Alhoewel het percentage gehonoreerde opleidingswensen in de sector hoog is, geldt ook hier dat aandacht voor opleiding en ontwikkeling een heet hangijzer is.
Bovendien valt op dat de snelheid waarmee vacatures worden vervuld binnen de ICT- en telecommunicatiesector als een stevig probleem wordt beschouwd. Het percentage werknemers in de ICT dat de komende twee jaar verwacht te vertrekken, is met 19 procent iets hoger dan het landelijk gemiddelde (17 procent).
In de huidige krappe arbeidsmarkt blijft ondersteuning essentieel voor de continuïteit van organisaties. âIn sectoren waar de krapte sterk voelbaar is, is een niet optimaal georganiseerde HR-afdeling een risicofactorâ, vindt Rob Fest, HR Performance Consultant bij Integron. âProfessionalisering van HR-afdelingen zal naast werving een belangrijk instrument worden om de uitdagingen het hoofd te bieden. Werken aan loyaliteit en hogere medewerkerstevredenheid met betere HR-ondersteuning en opleidingsmogelijkheden kan helpen het verloop onder medewerkers te beperken. Kortom, de ICT- en telecommunicatiesector zal moeten investeren in HR om de achterdeur zo goed mogelijk dicht te houden. Dat vraagt om aanvullende competenties op het gebied van Human Resource Development.â
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee