Investeerder vindt bod op Océ te laag

Het Japanse elektronicaconcern Canon deed in november een bod op printer- en kopieermachinefabrikant Océ van 8,60 euro per aandeel, in totaal 730 miljoen euro. Hermes laat weten de "strategische richting van de geplande fusie tussen Canon en Océ te verwelkomen". Maar de investeerder vindt dat het bod "geen eerlijke verdeling laat zien tussen de aandeelhouders van Canon en Océ".
"De potentiële waarde van Océ rechtvaardigt een hoger bod", aldus Hermes. De investeerder schrijft verder in de brief dat de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) en grootaandeelhouder Orbis dezelfde zorgen en bezwaren hebben. Orbis, dat bijna 10 procent van de aandelen Océ in handen heeft, liet al eerder weten de aandelen niet aan te melden.
Canon is van plan uiterlijk 8 februari een openbaar bod uit te brengen. Als het bod wordt goedgekeurd door de Autoriteit Financiële Markten (AFM), kunnen aandeelhouders vervolgens hun stukken aanbieden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee