Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft werkt aan Project Perception, een alternatief voor Mythos

Project Perception is Microsofts antwoord op Mythos, de dure AI-bugfinder van Anthropic die via het besloten Project Glasswing-programma slechts aan een selecte groep organisaties beschikbaar wordt gesteld. Deze AI-toepassing, die naar verluidt nog deze maand op de markt komt, combineert AI-modellen van Anthropic, OpenAI, en Microsoft zelf.

Allemaal 1 en 0, met daarin een kever, waar een vergrootglas overheen ligt.
© Shutterstock

De berichten over de bugfinder-oplossing van Microsoft zijn niet officieel door Microsoft bevestigd, er wordt over geschreven en gespeculeerd op verschillende techsites. Zo zou Project Perception aanzienlijk goedkoper zijn dan Mythos van Anthropic, schrijft The Information, dat Mythos ‘exceptionally expensive’ noemt. Ook schrijft de techsite dat Microsoft een zogenaamde ‘modelrouter’ gaat gebruiken, die afhankelijk van de taak switcht tussen de modellen van OpenAI, Anthropic en van Microsoft zelf.

Ervaring genoeg

Dat handige hergebruik van bestaande AI-modellen zou de kosten lager houden. Microsoft heeft daarmee ervaring opgedaan in MDASH, het Multimodel Agentic Scanning Harness, een intern systeem dat wordt gebruikt door teams die werken aan Windows en Azure. Het AI-model coördineert meer dan honderd gespecialiseerde AI-agenten die codebases voorbereiden voor analyse, potentiële kwetsbaarheden identificeren, bevindingen valideren, dubbele resultaten verwijderen en uiteindelijk proberen aan te tonen of een kwetsbaarheid daadwerkelijk misbruikbaar is.

Zakelijke markt

Project Perception zou onderdeel zijn van de strategie van Microsoft om z’n leidende positie op de zakelijke markt terug te winnen, schrijft Techrepublic. Mustafa Suleyman, hoofd van de AI-afdeling, zei dat hij wil dat Microsoft volgend jaar baanbrekende, eigen ('frontier') AI-modellen lanceert, zonder daarbij te leunen op AI-modellen van andere partijen. Ook werkt Microsoft aan hardware specifiek voor AI-gebruik. Ze zijn niet de enige, OpenAI maakte bekend dat ze werken aan een mobiele, meedenkende speaker.

Aanval op partners

Met Project Perception opent Microsoft de aanval op OpenAI en Anthropic, bedrijven waar het op andere gebieden mee samenwerkt. Volgens CEO Satya Nadella leiden deze organisaties hun klanten om de tuin. Hij noemt het de Reverse Information Paradox, en schrijft daarover op zijn blog: ‘Je betaalt in feite twee keer voor informatie: één keer met geld, en nog een keer met iets dat nog waardevoller is: de kennis die je moet prijsgeven om die informatie bruikbaar te maken. Hoe beter je wilt dat het model presteert, hoe meer van die kennis je erin moet stoppen!’ Hij suggereert dat bepaalde veiligheidscontroles in de programma’s die Microsoft ontwikkelt, kunnen voorkomen dat het bedrijf hetzelfde doet.

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in