Het opvallendste nieuwsbericht volgens Danny Frietman
Mede door alle ontwikkelingen op het gebied van onder andere sociale media en door de toenemende groei van schaalbare IT toepassingen, heeft de overheid een uitgelezen kans om de burger de komende jaren veel meer transparantie te bieden in haar beleid.
Maar uit onderzoek blijkt dat gemeenten deze kansen nog maar mondjesmaat benutten. Ik ben van mening dat een vergelijkbaar onderzoek onder ministeries een soortgelijke uitkomst zal opleveren. Burgers willen meer en meer betrokken worden bij de vorming van beleid en de wijze waarop dit tot stand komt. Een publiek-private vorm van 'co-creatie' zou een middel zijn om dat doel te bereiken.
Maak de burger mede verantwoordelijk voor het innovatiebeleid van de overheid en creëer daardoor transparantie, vertrouwen en betrokkenheid. Dat zou een prachtig streven zijn voor het nieuwe kabinet. Dit onderzoek toont maar weer eens aan dat overheden, centraal en decentraal, nog een lange en hobbelige weg hebben te gaan.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee