Het is de eerste keer dat de softwaregigant ook een computer op de markt brengt. “Met Windows 8 hebben we het beste van alle werelden samengebracht, de PC en de tablet, je werk en je leven'', zei Microsoft-topman Steve Ballmer bij het begin van de officiële presentatie. Het nieuwe besturingssysteem moet het bedrijf helpen verloren terrein terug te winnen op concurrent Apple.
Volgens Ballmer heeft Microsoft zijn belangrijkste product opnieuw uitgevonden. Windows 8 kan op gewone computers en laptops worden gebruikt, maar ook op tablets. De Surface RT is donderdag om middernacht (Amerikaanse tijd) officieel in de verkoop gegaan. In Nederland is de tablet vooralsnog niet verkrijgbaar.
Startknop en Startmenu zijn weg
De taakbalk, het Startmenu en de Start-knop rechtsonder, die jarenlang tot de vaste kenmerken van Windows behoorden, zijn verdwenen. Net als bij het Apple-besturingssysteem iOS voor de iPhone en iPad worden apps gestart via knoppen ('tegels') op het bureaublad.
De opfrisbeurt moest Windows klaarmaken voor een tijdperk waarin consumenten steeds minder tijd doorbrengen achter een computer of laptop, en meer gebruik maken van mobiele apparaten. Het zal moeten opboksen tegen gevestigde besturingssystemen voor tablets, zoals iOS van Apple en Android van Google.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee