Overslaan en naar de inhoud gaan

Microsoft komt met noodpatch voor lek in IE

Zoals gewoonlijk bij deze aankondigingen geeft Microsoft weinig bijzonderheden om geen slapende honden wakker te maken. Het bedrijf geeft geen uitleg over de redenen om nu, buiten de vaste patchronde op de tweede dinsdag van de maand om, met zogeheten ‘out of band’-patches te komen.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Opvallend is dat de patches worden verspreid vlak voor het begin van de BlackHat-conferentie, waar onder andere de veiligheid van browsers ter sprake zal komen. Microsoft zegt in de vooraankondiging dat klanten die alle eerdere beveiligingsupdates hebben geïnstalleerd beschermd zijn tegen “bekende” aanvallen. Dat zou kunnen betekenen dat Microsoft lekken wil dichten waarop het binnenkort nieuwe aanvalsvormen verwacht.

Over het bulletin voor de Visual Studio-productlijn zegt Microsoft slechts dat applicatieontwikkelaars bedacht moeten zijn op beschikbare updates “die bepaalde typen applicaties betreffen”. Het lek in Visual Studio wordt als ‘middelmatig’ gekenschetst.

Het tweede bulletin bevat veranderingen diep in de beveiliging van de browser Internet Explorer, deels om aanvalsroutes die verband houden met het Visual Studio-bulletin aan te pakken. Daarnaast omvat dit bulletin reparaties voor zwakke plekken die niet gerelateerd zijn aan Visual Studio, aldus de vooraankondiging. Mogelijk gaat het om een lek in Active X waarvoor Microsoft op 14 juli al een zogeheten 'killbit'-patch uitgaf, een stoplap die volgens sommige beveiligingsexperts de zwakke plek niet fundamenteel heeft weggenomen.

De genoemde kwetsbaarheden bevinden zich onder meer in Windows 2000, XP, Vista, Server 2003 en Server 2008. Verder zijn Internet Explorer 6, 7 en 8 in het geding. Ook Visual Studio .NET 2003, Visual Studio 2005 en 2008, en Visual C++ 2005 en 2008 zijn kwetsbaar. De bulletins worden dinsdag 28 juli om 19 uur Nederlandse tijd gepubliceerd.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in