Overslaan en naar de inhoud gaan

Intel toont nieuwste Xeon

De Xeon 5500 heeft maximaal 8 rekenkernen. Per core kunnen 2 threads simultaan worden verwerkt. De Nehalem EX, zoals het onderdeel blijft heten totdat het definitiet in productie wordt genomen, is een stuk sneller dan zijn voorganger, de Xeon 7400. Dat komt niet alleen door het grotere aantal kernen maar ook door een verbetering van de geheugenbandbreedte.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

De nieuwe chip kan gegevens 9 keer sneller van en naar het geheugen sturen dan de 7400. De rekenkernen samen hebben de beschikking over een cachegeheugen van 24 MB. De toegang tot het werkgeheugen wordt geleverd door vier bussen met een hoge bandbreedte. Die opzet met vier parallel werkende bussen wordt de QuickPath architecture genoemd.

De chip heeft 2,3 miljard transistoren aan boord. Bij het ontwerp van de schakelingen is erop gelet dat ze zo min mogelijk energie gebruiken. De zware chips van Intel worden gebruikt in servers van Cisco, IBM, Fujitsu en Sun Microsystems.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in