Gartner: Prijsdalingen van 5 tot 20 procent bij uitbesteding
Het analistenbureau baseert die voorspelling op berichten uit zijn klantenkring. Afnemers van uitbestedingsdiensten melden dat ze op dit moment aan het heronderhandelen zijn over de voorwaarden waaronder ze diensten afnemen. Behalve dat hun klanten de druk op hun IT-budget proberen af te wentelen, hebben de IT-dienstverleners ook last van aanhoudende concurrentie. Allemaal proberen ze omzet en marge op peil te houden, en daarbij komt men steeds vaker in elkaars vaarwater.
Gartner verwacht dat de druk op de tarieven ook volgend jaar zal aanhouden. Hoe sterk de daling uitpakt, is volgens de analisten afhankelijk van de soort dienst. Bij helpdesk- en desktopdiensten zullen de tarieven het minst dalen, tussen de 5 en de 10 procent, verwacht Gartner. Rekencentrumdiensten worden dit jaar en volgend jaar 5 tot 15 procent goedkoper, netwerkdiensten 10 tot 15 procent en applicatiehosting 10 tot 20 procent.
Gartner waarschuwt uitbestedende bedrijven ervoor hun dienstverleners niet het vel over de oren te trekken: te lage prijzen zullen de relatie en de kwaliteit van de dienstverlening niet ten goede komen. Omgekeerd dienen dienstverleners wel te beseffen dat hun klanten behoorlijk klem komen te zitten in de crisis. Een ‘contract is contract’-houding helpt die klanten niet de crisis uit te zitten. Gartner adviseert dan ook gezamenlijk te zoeken naar mogelijkheden om de dienstverlening goedkoper te maken, zonder de redelijkheid uit het oog te verliezen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee