Bijna helft smartphones draait nu op Android
Dat heeft onderzoeksbureau Canalys becijferd. De smartphonemarkt groeide in het tweede kwartaal op jaarbasis met 73 procent, met meer dan 107,7 miljoen slimme mobieltjes die werden verscheept van de fabrikant naar de detailhandel.

Shutterstock
Shutterstock
In de 56 landen waar Canalys meet, draait 48 procent van de telefoons op Android. Sinds het vierde kwartaal van vorig jaar is het systeem van Google leidend. Google moet het vooral hebben van andere fabrikanten die zijn besturingssysteem gebruiken, de Nexus One van Google is niet super populair. Het systeem wordt onder andere gebruikt op telefoons van Samsung, HTC, LG en Sony Ericsson.
Het iPhone Operating System (iOS) van Apple, streefde in het tweede kwartaal Symbian van Nokia voorbij als tweede op de markt voor besturingssystemen. In het tweede kwartaal verkocht Apple voor het eerst ook meer smartphones dan Nokia.
Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee