Overslaan en naar de inhoud gaan

Android heeft toekomst

Ruim de helft van 2733 ontwikkelaars van mobiele apps die Appcelerator vorige maand ondervroeg, geeft Android op lange termijn de beste kaarten. Apples iOS blijft met 40 procent 14 procentpunten achter.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Maar op dit moment geven de ontwikkelaars die via Appcelerator werken de voorkeur aan het iOS. 90 procent geeft aan bijzonder geïnteresseerd te zijn in ontwikkelen voor de iPhone, 84 procent vindt de iPad zeer interessant. Telefoon-uitvoeringen van Android worden door 81 procent als doelplatform serieus genomen, en een Android-tablet door 62 procent.

De achtergrond voor de voorkeur is een commerciële. De ontwikkelaars vinden de commerciële mogelijkheden van Apples App Store verreweg het beste (89 procent vindt dat), en deze App Store trekt in hun ogen ook de meeste potentiële klanten. Ook beschikt Apple over de betere apparatuur, vindt twee derde. Op korte termijn heeft de iPhone dan ook de beste vooruitzichten, zegt 78 procent.

Gezien de voordelen die de ontwikkelaars Apple toedichten, mag het opmerkelijk heten dat ze op lange termijn zoveel zien in Android. Het onderzoek van Appcelerator biedt daar ook geen verklaring voor. Android overtreft iOS4 licht in het oordeel over de mogelijkheden van het besturingssysteem, en sterk op het punt van openheid, maar dat is op zich onvoldoende om de voorkeur op lange termijn te verklaren.

Gegevens uit een ander onderzoek, van comScore, geven die verklaring wel: Android blijkt met een indrukwekkende opmars bezig. In de periode februari tot mei 2010 won het in Amerika maar liefst 4 procentpunten marktaandeel, ten koste van alle andere platforms. Waarbij wel aangetekend moet worden dat Apple mogelijk last had van afwachtende kopers, met de introductie van de iPhone 4 in het verschiet. Google achterhaalde dankzij zijn sprint Microsoft. Apple had in mei en aandeel van 24,4 procent, en Research in Motion bleef marktleider met 41,7 procent.

Even opmerkelijk in Appcelerators onderzoek is de kleine rol voor andere platformen. Maar 6 procent van de respondenten meent dat een ander platform dan Android of iOS de toekomst heeft. Sterk geïnteresseerd in ontwikkelen voor de BlackBerry is 37 procent, in Windows Phone 7 maar 27 procent. Symbian, Palm en Meego scoren minder dan 15 procent.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in