WikiLeaks Assange nu 'meest gezochte crimineel'

De Zweedse politie heeft Assange in augustus al verhoord maar toen bleef de Australiër nog op vrije voeten. Inmiddels is onduidelijk waar hij zich bevindt. Assange heeft veel WikiLeaks-medewerkers en vrienden in Londen en de president van Equador heeft hem bescherming aangeboden.
Op de Interpollijst van meest gezochte criminelen komen weinig verdachten van verkrachtingszaken voor. De actie lijkt eerder een poging van onder meer de Amerikaanse overheid om het brein achter de klokkenluidersite WikiLeaks onder controle te krijgen. WikiLeaks protesteert dat er een lastercampagne tegen de organisatie op gang is gekomen.
Bankensector op de korrel
WikiLeaks publiceerde deze week een karrenvracht aan geheime documenten uit de Amerikaanse diplomatie. Assange heeft aangekondigd ook binnenkort met onthullingen over de bankensector te komen waardoor 'wel een of twee banken kunnen omvallen'.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee