VIA maakt HD-mediachip voor netbooks

De Intel Atom N270 met bijbehorende chipset (System Hub Controller, SHC) gaan niet verder dan 720p video. Wel heeft Nvidia aangekondigd dat zijn nieuwe Ion-chip ook met 1080p-beelden overweg kan. Er zijn overigens nog geen netbooks met de Ion verkrijgbaar.
Behalve het videodeel bevat de VX855 ook een traditionele chipset voor x86-processors met Northbridge en Southbridge-componenten. Volgens VIA is hij geschikt voor Windows 7, de opvolger van Windows Vista. Microsoft heeft onlangs gezegd dat Windows 7 ook op netbooks kan draaien, in tegenstelling tot Vista. De VX855 ondersteunt verder Vista, XP en Linux.
De MSP belooft een energiezuinige processsor te zijn met een ‘thermal design power’ (TDP) van 2,3 watt. Daardoor kunnen ontwerpers van mini-notebooks afzien van een ventilator en volstaan met passieve koeling. Het product is ongeveer half zo groot als een traditionele chipset die uit twee afzonderlijke chips bestaat.
Of de VX855 een hoge vlucht gaat nemen is nog maar de vraag. Hij kan namelijk niet overweg met de Intel Atom, momenteel verreweg de meestgebruikte processor voor netbooks. Wel is de VX855 compatibel met de C7, de Nano en de Eden, drie processors van VIA zelf.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee