RIM heeft nog 2 tablets in de pijplijn

De nieuwe modellen ondersteunen de mobielenetwerkstandaarden Long Term Evolution (LTE) en HSPA+. Daarnaast hebben ze wifi ingebouwd. De eerder aangekondigde PlayBooks zijn respectievelijk geschikt voor wifi en voor wifi plus WiMax, een standaard die niet echt van de grond komt.
Alle PlayBooks draaien onder BlackBerry Tablet OS
RIM kondigde de eerste PlayBook eind september vorig jaar aan, maar te koop is hij nog steeds niet. Dat zou volgens de oorspronkelijke aankondiging in de VS 'begin 2011' en in andere landen 'vanaf het 2e kwartaal' moeten gebeuren. Alle PlayBooks draaien op RIM's eigen besturingssysteem BlackBerry Tablet OS, met als hart een microkernel van het overgenomen bedrijf QNX. In tegenstelling tot de iPad van Apple ondersteunt RIM de Flashtechnologie van Adobe.
Het kwartet heeft een beeldscherm van 7 inch gemeen. RIM is spaarzaam met overige specificaties van de 2 toegevoegde 4G-modellen, maar het is aannemelijk dat ze zijn uitgerust met een 1 GHz dualcore-processor, gebaseerd op een ARM Cortex A9-kern en gefabriceerd door Texas Instruments. Verder hebben ze 1 GB werkgeheugen, micro-HDMI- en micro-USB-poorten en 2 camera's van 3 en 5 megapixel. De apparaten wegen circa 425 gram en hebben een afmeting van 194x130x10 mm.
Volgens Mike Lazaridis, president en mede-CEO van Research In Motion, bieden de beide nu aangekondigde 4G-modellen extra mogelijkheden voor telecombedrijven en ontwikkelaars, evenals een 'ongekende' mobiele beleving voor eindgebruikers. Geïnteresseerden zullen echter nog geruime tijd geduld moeten hebben: de 4G-modellen komen pas in de 2e helft van dit jaar op de markt.
Onlinewinkel BlackBerry App World nu in 101 landen
In Barcelona kon RIM verder melden dat zijn webwinkel voor mobiele toepassingen, de BlackBerry App World, vanaf nu in nog 27 landen toegankelijk is, uiteenlopend van Azerbeidzjan tot Tanzania. Daarmee komt het totaal op 101 landen. De appstore is beschikbaar voor alle gebruikers van een BlackBerry-smartphone met versie 4.5 of hoger van het BlackBerry OS. RIM claimt dat App World meer dan 20.000 applicaties herbergt. Dat aantal zinkt overigens in het niet bij de enkele honderdduizenden apps in de vergelijkbare onlinewinkels van Apple en Google Android.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee