Overslaan en naar de inhoud gaan

Politievakbond: Encryptie belemmert opsporing

"We kunnen niet in hun systemen", verduidelijkt hij. "Als een verdachte weigert mee te werken, kun je bijna niets. Dan is het onmogelijk om goede opsporing te doen. De omvang van het probleem is ernstig en groot. Want niet alleen in Nederland speelt het, maar in de hele wereld."
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Van de Kamp wil internationale regels voor encryptiesoftware
De versleutelsoftware is tot op heden volkomen legaal. Van de Kamp vindt dat de Nederlandse regering zich sterk moet gaan maken voor internationale regelgeving. Die zou de producenten van dergelijke software in belangrijke onderzoeken moeten dwingen mee te helpen met het ontcijferen van de criminele informatie.

"In het onderzoek naar de Amsterdamse zedenzaak hebben we het geluk gehad dat de hoofdverdachte meewerkt aan het onderzoek en de wachtwoorden heeft gegeven. Maar dat is natuurlijk lang niet in alle onderzoeken het geval", weet Van de Kamp. "Er moet hier echt snel iets aan gebeuren. Anders gaat menig crimineel zijn straf ontlopen", verwacht de ACP-voorman.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in