Outsourcingsbanen goedbetaald, maar stressvol

Zo zijn de lonen van IT’ers in India die werken voor een westers bedrijf gemiddeld bijna 2 keer zo hoog als de lonen die daar doorgaans worden betaald in andere sectoren aan medewerkers met een vergelijkbare opleiding- en ervaringsniveau. In de Filippijnen verdienen IT’ers gemiddeld 53 procent meer dan collega’s die actief zijn in andere sectoren, becijferde de ILO.
Aan de andere kant gaat IT-personeel dat werkt voor een BPO-bedrijf in de derde wereld vaak gebukt onder stressvolle omstandigheden. Zo is de werkdruk hoog, zijn de regels streng en staan de werknemers meestal onder elektronisch toezicht. Daarnaast krijgen zij relatief vaak de onprettige klusjes op hun bord, zoals het afhandelen van klachten van ontevreden klanten in een callcenter.
Vakbonden beweren dat IT’ers die werken bij BPO-bedrijven in lagelonenlanden vaak geen lid durven te worden, uit angst voor represailles. Bovendien zijn ontevreden medewerkers niet zo snel geneigd om hun klachten aan de grote klok te hangen, omdat dit een overstap naar een andere werkgever kan bemoeilijken, aldus ILO. Volgens de organisatie is het hoge personeelsverloop in deze bedrijven een groot probleem. “In sommige gevallen heeft iedereen de organisatie binnen een jaar al weer verlaten.”
De BPO-industrie omvat zo’n 1 miljoen mensen in India, blijkt uit gegevens van de National Association of Software and Service Companies (Nasscom).
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee