Overslaan en naar de inhoud gaan

Minder bieders op mobiele frequenties

Het ministerie van Economische Zaken maakte niet bekend welke partijen zijn afgehaakt. Mogelijk hebben sommige partijen besloten om samen te werken. Vorige week was er speculatie dat de kabelbedrijven Ziggo en UPC samen zouden optrekken.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Bij de frequentieverdeling is ruimte gemaakt voor minimaal 3 nieuwkomers om de concurrentie te bevorderen. De markt voor mobiel internet wordt nu beheerst door 3 grote spelers: KPN, T-Mobile en Vodafone. Naar verwachting behoren zij zeker tot de bieders, maar daarover mogen ze niets naar buiten brengen.

Het ministerie van Economische Zaken is niet teleurgesteld over de kleinere groep bieders. "Er zijn nu nieuwkomers aan boord. Consumenten krijgen straks echt wat te kiezen", aldus een woordvoerder.

De veiling voor de nieuwste generatie mobiele telefonie, die mobiel internet mogelijk maakt met de snelheid en de (beeld-)kwaliteit van breedbandverbindingen, is vorig najaar aangekondigd. De overheid heeft altijd aangegeven niet de hoogste opbrengst na te streven.

In totaal is er 190 Mhz aan frequentieruimte te verdelen. KPN, Vodafone en T-Mobile mogen maar 55 Mhz bemachtigen. Nieuwkomers mogen elk op maximaal 40 Mhz beslag leggen.

Omdat er maar 5 bieders zijn en KPN, Vodafone en T-Mobile hoogstwaarschijnlijk meedoen, blijven er frequenties over. "Er moet zo snel mogelijk duidelijk worden wat daarmee gebeurt", aldus analist Erik Compter van onderzoeksbureau Telecompaper. "Je kunt je nu afvragen of het wel nodig was om de 3 grote partijen te beperken in de mogelijkheid om te bieden."

KPN en Vodafone verloren afgelopen vrijdag een rechtszaak die zij hadden aangespannen tegen het ministerie van Economische Zaken. Beide partijen zijn het niet eens met de opzet van de veiling, maar de rechtbank in Rotterdam vindt dat de veiling in ongewijzigde vorm moet doorgaan.

De eerste diensten via de nieuwe frequenties zullen over 2 tot 3 jaar op de markt komen, verwacht Compter. In Zweden wordt er al mee gewerkt, maar dan wel op laptops, niet op telefoons.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in