Overslaan en naar de inhoud gaan

Larry Ellison steekt de draak met Salesforce.com

Benioff had ooit een goede verstandhouding met Ellison, in de tijd dat Benioff nog bij Oracle werkte. In de begindagen van Salesforce.com behoorde Ellison tot de investeerders, en zat hij ook een tijdje in de directieraad. Daar kwam na een jaar - in 2000 - een eind aan, toen Benioff het idee kreeg dat Ellison de bedrijfsplannen van zijn bedrijf gebruikte voor Oracle. Benioff dwong Ellison zich toen terug te trekken.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Ellison is dat nog niet vergeten, bleek toen een aandeelhouder hem vroeg naar de bedreigingen van cloudcomputing en online aangeboden applicaties als Salesforce.com voor Oracles toekomst.

“Salesforce.com maakt gebruik van fantastische technologie”, begon het antwoord dat een aanwezige verslaggever van IDG News service uit Ellisons mond optekende. “want ze draaien alle op Oracle-databases. En de Oracle-database is fantastische cloudtechnologie. Maar daarmee houdt het niet op. Want op die database bouwt Salesforce.com zijn applicaties met – wat zegt u? – Oracle middleware.”

En dat was nog maar een opwarmertje. Ellison vond nu echt zijn draai bij het kleineren van zijn voormalige protégé.

“Laten we hun technologie eens nader bekijken. Ze kopen computers. Ze huren een kamer en ze zetten de computers in de kamer. Ze zorgen voor een elektriciteitsaansluiting en sluiten de computers aan. Dan kopen ze een Oracle database om op die computers te draaien, en Oracle-middleware om een toepassing te bouwen. O, pardon, ik vergeet bijna te vermelden dat ze een ietepietige toepassing bouwen ter ondersteuning van de verkoopstaf … De meeste technologie van Salesforce.com is van ons.”

Ellison claimde ook dat verschillende bedrijven de toepassing van Salesforce.com de afgelopen tijd hebben ingeruild voor een concurrerende oplossing van Oracle.

Salesforce.com en Benioff hebben niet gereageerd op Ellisons tirade. Wel wees een woordvoerder van het bedrijf nog eens op de voorspoedige groei van zijn cloudaanbod, die het bij de presentatie van de resultaten van het tweede kwartaal kon rapporteren: een groei van 32 procent naar 63.000 klanten van zijn cloud-oplossing.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in