IT-beveiligers nauwelijks getroffen door crisis

De enkele bazen die wel reorganisatieplannen zeggen te hebben voor de IT-beveiligingsafdeling, willen niet meer dan enkele banen schrappen. In slechts 3 procent van de gevallen gaat het om een reductie van 15 procent of meer.
"Onze resultaten laten zien dat de arbeidsmarkt voor dit segment relatief stabiel is. En dat is goed nieuws voor ICT'ers in tijden dat massaontslagen en kostenreductieprogramma's aan de orde van de dag zijn", aldus Alan Paller, onderzoeksdirecteur bij SANS. Volgens Paller laat de hoogte van de salarissen die voor IT-beveiligingsprofessionals wordt betaald ook zien dat er nog steeds behoefte is aan specialisten op dit gebied. Bijna 40 procent van de ondervraagden verdient meer dan 100.000 dollar per jaar. Zelfs beveiligingsspecialisten met minder dan drie jaar werkervaring verdienen gemiddeld bijna 72.000 dollar per jaar.
Uit onderzoek van Foote Partners blijkt dat de salarissen van met name gecertificeerde security-specialisten blijven oplopen. Dit is opmerkelijk, aangezien uit verschillende onderzoeken blijkt dat de salarissen van andere ICT-specialisten over het algemeen al een tijdje licht aan het dalen zijn. In het laatste halfjaar van 2008 stegen de bonussen die IT-beveiligingsspecialisten bovenop hun basissalaris krijgen met 2 procent.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee