Grootste laptopmaker breekt productierecord

Quanta kon in juni een omzet van 100,22 miljard Taiwanese dollar – ruim 2,46 miljard euro – in de boeken bijschrijven. Dat komt neer op een omzetgroei van 54 procent in vergelijking met juni 2009. Vergeleken met mei steeg de omzet met 8,3 procent.
De omzetgroei in juni is mede te danken aan het feit dat klanten hun bestellingen naar voren hebben gehaald. In juli verwacht Quanta daardoor een lichte inzinking van de groei, maar in augustus komt de productie naar verwachting weer op het normale niveau.
Quanta denkt in het derde kwartaal 10 tot 20 procent meer notebooks te kunnen afleveren dan in het tweede kwartaal. Het streefcijfer van 50 miljoen notebooks voor het hele jaar blijft staan. Daarnaast verwacht Quanta 4 tot 5 miljoen 'all-in-one' pc's te kunnen produceren.
Quanta Computer is bij het grote publiek nauwelijks bekend. Het bedrijf fabriceert al enkele tientallen jaren draagbare pc's in opdracht van bekende pc-leveranciers- zogeheten original design manufacturers of ODM's - die hun eigen merknaam op de producten zetten. Tot de afnemers van Quanta behoren wereldspelers als Dell, HP en Sony. In het grijze verleden liet ook de Nederlandse pc-maker Tulip notebooks bij Quanta vervaardigen. Het bedrijf telt wereldwijd meer dan 30.000 werknemers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee