Overslaan en naar de inhoud gaan

CeBIT weer voorzichtig in opgaande lijn

Maandagavond vond op het beursterrein al het officiële openingsfeest plaats van de CeBIT, die dit jaar voor de 25e keer als zelfstandige ICT-beurs wordt gehouden. Vóór 1986 was de CeBIT onderdeel van de Hannover Industriemesse. Bij de opening waren onder meer Bondskanselier Angela Merkel, IBM-topman Samuel Palmisano en premier Recep Tayyip Erdogan van partnerland Turkije aanwezig.
Maatschappij
Shutterstock
Shutterstock

Stephan Weil, burgemeester van Hannover, zei in zijn openingsrede dat de CeBIT niet alleen "een groots verleden, maar vooral ook een kansrijke toekomst" heeft. Hij baseert die stelling op de constatering dat de wereldeconomie zich heeft hersteld van de crisis in de financiële sector en in vrijwel alle wereldddelen weer flinke groei te zien geeft.

Rol sociale netwerken illustreert belang van ICT
Weil verwees naar de rol van sociale netwerken bij de veranderingen in de Arabische wereld van de afgelopen weken om te illustreren hoe belangrijk ICT is "voor het samenbrengen van mensen en ideeën" en voor het "teweegbrengen van noodzakelijke maatschappelijke veranderingen".

Ook Bondskanselier Merkel zag in sociale netwerken als Facebook en Twitter aanjagers van sociale omwentelingen zoals die in Noord-Afrika. Ze zei verder cloud computing als een 'revolutie' in de ICT te beschouwen.

IBM-topman roemt supercomputer Watson
IBM-topman Palmisano gaf hoog op over de supercomputer Watson van zijn bedrijf, die onlangs de tv-quiz Jeopardy! won van 2 menselijke kandidaten. Hun vermogen om ongestructureerde gegevens te verwerken maakt IT-systemen zoals Watson geschikt voor geheel nieuwe taken, zei Palmisano. Hij ziet onder meer toepassingen in de medische sector, bijvoorbeeld om foute van goede diagnoses te onderscheiden.

Ook Ernst Rau, voorzitter van beursorganisator Deutsche Messe, verwacht dat de CeBIT dit jaar weer zal groeien na jaren van krimp. Rau bespeurt een "ongelooflijk grote dynamiek" in de ICT-branche. Volgens Rau is het belangrijk om naast zakelijke klanten ook consumenten naar de beurs te lokken.

Aantal exposanten tijdens recessie sterk gedaald
Mede door de economische recessie was de laatste jaren de CebIT flink uitgedund, zowel wat betreft bezoekersstromen als het aantal exposanten. In 2009 viel het aantal leveranciers met een kwart terug naar 4300, in 2010 waren het er nog 150 minder. Enkele grote leveranciers die de afgelopen jaren de CeBIT voor gezien hielden, zijn dit jaar teruggekeerd met een stand. Daartoe behoren de printerfabrikanten Brother, Epson en Xerox.

In 2010 trok de CeBIT 334.000 bezoekers. Van de zakelijke bezoekers kwam 20 procent van buiten Duitsland. De organisatoren noemen geen streefgetal voor de CeBIT van dit jaar. De beurs is nog open tot en met zaterdag 5 maart.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in