Overslaan en naar de inhoud gaan

Oracle houdt zich staande in recessie

De omzet van Oracle in het op 28 februari afgesloten kwartaal kwam uit op 5,45 miljard dollar. Vorig jaar verkocht Oracle in de vergelijkbare periode voor 5,35 miljard dollar aan software en diensten. De nettowinst viel terug van 1,34 naar 1,33 miljard dollar, maar dat valt volgens Oracle mede toe te schrijven aan de ‘dramatische’ waardedaling van buitenlandse valuta ten opzichte van de Amerikaanse munt.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Waren de wisselkoersen gelijkgebleven aan die van een jaar geleden, dan zou de omzet met 11 procent zijn toegenomen en de winst met 14 procent.

De inkomsten uit licenties, een indicator voor het aantal nieuwe softwarecontracten dat Oracle wist af te sluiten, daalden met 6 procent. Bestuursvoorzitter Charles Phillips wijst er echter op dat de inkomsten uit nieuwe licenties bij gelijkblijvende wisselkoersen zouden zijn gestegen. De inkomsten uit onderhoud, die goed zijn voor ruim de helft van de totale omzet, groeiden met 11 procent.

Als signaal dat het nog steeds goed gaat met het bedrijf keert Oracle dit jaar voor het eerst in zijn bestaan dividend uit. Dat gebaar kost Oracle op jaarbasis ongeveer een miljard dollar.

Voor het lopende, vierde kwartaal verwacht bestuursvoorzitter Safra Catz een omzet die 2 procent lager, maar ook 3 procent hoger kan uitvallen dan een jaar geleden.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in