'Intimidatie personeel Vodafone'

Het telecombedrijf wil het aantal verlofdagen verminderen van 41 naar 30 om te kunnen blijven concurreren met andere callcentra. Normaal wordt zoiets in een cao geregeld, maar omdat Vodafone geen vakbonden binnenlaat, moest ieder personeelslid persoonlijk akkoord gaan. Als niet 95 procent van het personeel dat deed in een vertrouwelijke enquête, zou Vodafone het werk uitbesteden. Het dreigement werkte: slechts 3 procent stemde tegen. De tegenstemmers klagen sindsdien over pesterijen en intimidatie. Hun namen zijn via de adreslijst van een directiemail bekend geworden.
De 23 medewerkers zouden via de rechter worden gedwongen alsnog de versoberde arbeidsvoorwaarden te accepteren. Bestuurder Ger Klinkenberg van FNV Bondgenoten: "Het spel wordt hard gespeeld. De mensen voelen zich erg geïntimideerd. Vodafone is een Angelsaksisch bedrijf dat vakbonden buiten de deur houdt en geen cao's afspreekt. Mensen die niet akkoord gaan met de verslechtering van de arbeidsvoorwaarden worden gebrandmerkt." Volgens Klinkenberg zal de houding van Vodafone uiteindelijk tegen het bedrijf gaan werken. "Het verloop is erg groot. Als de arbeidsmarkt aantrekt, gaan ze problemen krijgen met het vinden van personeel."
Vodafone herkent zich niet in het geschetste beeld. Een woordvoerder: "Nu besloten is het callcenter hier te houden is de sfeer op de werkvloer juist uitstekend." Vodafone telt ruim 2800 werknemers in Nederland, waarvan zo'n 1700 mensen in Maastricht. Op de desbetreffende afdeling werken ongeveer 700 personeelsleden.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee