Google wilde Spotify kopen

Intern groot voorstander van aankoop
De overnamegesprekken met Spotify zouden zijn gevoerd door YouTube-directrice Susan Wojicki, die volgens de Wall Street Journal een groot voorstander was van het aankopen van de populaire muziekdienst.
Google maakte vorig jaar zelf bekend dat het had geprobeerd voor vier á vijf miljard een buitenlands bedrijf over te nemen, maar dat het daar niet in was geslaagd. Het maakte hiervan melding in een brief aan toezichthouder SEC. Waarschijnlijk doelde het hiermee op de mislukte overname van Spotify.
Spotify ontkent alles
Spotify ontkent de gesprekken met Google overigens. Volgens medeoprichter Daniel Ek heeft er geen enkel gesprek plaatsgevonden en is er nooit een prijs genoemd. De streaming muziekdienst telt inmiddels meer dan 10 miljoen betalende gebruikers en kent 40 miljoen actieve gebruikers. Dagelijks worden er ruim 5 miljoen afspeellijsten geüpdate.
Nu in zee met Spongza
Google heeft in haar Play Shop al een muziekdienst en wil die nu uitbreiden met de aanschaf van start-up Songza, waarvoor hooguit enkele tientallen miljoenen dollars zou zijn neergelegd. Songza beveelt muziek aan bij het humeur van de gebruiker en heeft een gratis app op de markt gebracht voor zowel Android als iOS. De start-up heeft banden met Pandora, een rivaal van Spotify.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee