In Europa is de eerste publieke TelePresence-ruimte ingericht in het Taj Hotel in Londen. Dezelfde hotelketen, eigendom van Tata Communications, heeft bovendien dergelijke vergaderkamers geopend in Boston (VS) en in Indiase steden als Bangalore, Chennai, Gurgaon, Mumbai en Hyderabad. Tata is van plan voor eind 2009 nog honderd ruimtes te openen, onder andere begin volgend jaar in hotel The Pierre in New York. Ook in Santa Clara (Californië) is een locatie beschikbaar.
Volgens Cisco kunnen organisaties veel reistijd en geld besparen en toch effectief samenwerken door gebruik te maken van videoconferencing. Als mogelijke toepassingen noemt het bedrijf onderhandelingen, training op afstand, werving en selectie en inzet bij wereldwijde evenementen. Dankzij de toegepaste technologie met grote beeldschermen ontstaat een ‘levensechte’ ervaring. Een TelePresence-kamer biedt plaats aan maxinaal achttien personen. De huurprijzen lopen uiteen van 299 tot 899 dollar per uur.
Cisco heeft zelf bijna 300 TelePresence-ruimtes in gebruik. Verder hebben organisaties over de hele wereld meer dan duizend vergaderkamers ingericht op basis van de TelePresence-technologie. Volgens een woordvoerster is nog niet bekend waar en wanneer in Nederland de eerste openbare TelePresence-ruinmte opengaat.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee