Overslaan en naar de inhoud gaan

Windows 7 vanaf 120 euro te krijgen

Microsoft geeft in een persbericht opening van zaken naar aanleiding van de start van het upgrade-programma, vrijdag 26 juni. Wie vanaf die datum een pc met Windows Vista koopt bij een van de deelnemende leveranciers, krijgt het recht gratis te upgraden naar Windows 7.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

In Europa, en dus in Nederland, krijgt het upgradeprogramma een wat andere inhoud. Microsoft heeft besloten hier browserloze versies van Windows 7 te leveren. Daarmee reageert het bedrijf op een nog niet afgesloten onderzoek van de Europese Commissie naar de toelaatbaarheid van koppeling van Internet Explorer met Windows.

Het is niet mogelijk een ‘in place’-upgrade van Vista naar de browserloze Windows 7 uit te voeren. Kopers van deze versie krijgen daarom tegen opwaardeerprijs een nieuw pakket van Windows 7. Ze moeten dan zelf zorgen voor een browser als hun pc-leverancier er niet een meelevert.

De installatie van een nieuw pakket betekent een zogeheten schone installatie. Anders dan eerdere berichtgeving deed geloven, wordt daarbij de harde schijf niet schoongeveegd. Via een speciale utility wordt de inhoud van de harde schijf veiliggesteld in een speciaal bestand, Windows.old. De gebruiker moet naderhand wel die bestanden terugzetten, al zijn programma’s opnieuw installeren en de instellingen naar zijn hand zetten.

De adviesprijs van de op de consumentenmarkt gerichte Home Premium-versie van Windows 7 ligt 5 euro lager dan die van Windows Vista, de opwaardeerversie is zelfs 29 euro goedkoper.

Uitvoering Advies-verkoopprijsWindows 7 E Advies-verkoopprijsWindows Vista Prijsverschil in €
Opwaardeer prijs Home Premium €119.99 €125.00 -€5.01 (-4%)
Professional €285.00 €285.00 €0.00
Ultimate €299.00 €299.00 €0.00
Volledige prijs Home Premium €199.99 €229.00 -€29.01 (-13%)
Professional €309.00 €309.00 €0.00
Ultimate €319.00 €319.00 €0.00

Opmerkelijk is overigens dat Windows 7 in Nederland in euro’s evenveel of meer kost dan in Amerika in dollars. Ook opmerkelijk is dat in Nederland kennelijk geen stunt-voorverkoop wordt gehouden. In de Verenigde Staten komen upgradeversies van Windows 7 in de voorverkoop beschikbaar voor 50 dollar (Premium) en 100 dollar (Professional). Ook in Canada, Japan, Duitsland, Engeland en Frankrijk lopen dergelijke programma’s.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in