Internet Explorer beschermt best tegen social engineered malware

Chrome blokkeerde ruim 13 procent van de URL’s, Firefox en Safari elk 7,6 procent, terwijl Opera er 6,1 procent van tegenhield.
De browsers kunnen een extra beschermingslaag bieden, naast antivirussoftware. Daarbij wordt vooral gebruik gemaakt van cloudtechnologieën.
Verdachte URL's
IE9 werkt met SmartScreen Filter- en Application Reputation-technologie. Dat is een combinatie van een blacklist en een white/greylist van al dan niet verdachte URL’s. Microsofts lijsten zijn aanzienlijk langer dan die van de concurrenten, wat de goede werking voor een deel verklaart.
Volgens Eurostat heeft een op de drie internetgebruikers in de EU last van social engineered malware. De kans dat zij overgehaald worden via social engineering om malware te downloaden is 4 keer groter dan de kans op infectie van een systeem doordat een lek in de software wordt misbruikt.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee