Dynamische MEMS chip lost antenneprobleem op

Het hart van het product is een technologie die de antenne automatisch aanpast aan fluctuaties in de gebruikte frequentie. Daardoor ontstaat een tolerantie ten opzichte van omgevingsfactoren. Zo behoudt het toestel veel makkelijker zijn verbindingen, ook al schermt de gebruiker de antennes gedeeltelijk af. De nieuwe iPhone heeft daar last van, en ook veel andere mobiele telefoons.
De technologie is geïmplementeerd in een MEMS-chip, een toepassing van microelectronica. De huidige ontwerpen van 3G-toestellen, en de 4 generatie mobiele telefoons (LTE), bevatten enkele tientallen RF frontend componenten. Bij het maken van een verbinding worden er steeds maar enkele van deze componenten ingezet. Door de RF frontend componenten te combineren in een enkele chip is een belangrijke reductie van het volume van de elektronica te bereiken. Uiteindelijk kan de aanpasbare chip ook goedkoper worden geproduceerd.
Volgens IBM Microelectronics zorgt de chip voor 25 procent meer spreektijd en internetconnectiviteit per batterijlading. WiSpry heeft geen eigen halfgeleiderfabrieken en maakt gebruik van het 180 nm MEMS-proces van IBM. Na de zomer gaan de nieuwe chips in productie.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee