Overslaan en naar de inhoud gaan

Dagen van de BlackBerry lijken geteld, met dank aan de iPhone

De BlackBerry van Research In Motion had altijd een sterke positie in de zakelijke markt, dankzij zijn vroege entree als mailapparaat en zijn goede beveiligingsmogelijkheden. Maar de populariteit van de iPhone en het toenemend gebruik van eigen apparatuur in de bedrijfssetting missen hun uitwerking niet: het zakelijk gebruik van de iPhone schiet omhoog, terwijl het aandeel van de BlackBerry stagneert.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Vorig jaar was de BlackBerry nog nipt marktleider in de zakelijke markt, met een aandeel van 34,5 procent. Nu voert de iPhone het peloton op afstand aan, met een aandeel van 45 procent. Vorig jaar lagen die percentages op respectievelijk 32,2 en 31,1. Dat constateert de Amerikaanse specialist in connectiviteit iPass uit onderzoek onder 2300 mobiele werkers van 1100 bedrijven. De helft van de respondenten werkt in de VS, een derde in Europa.

iPhone bij kopers favoriet

Ook het Android-aandeel steeg fors, van 11,3 naar 21,3 procent. Maar anders dan in de consumentenmarkt lijkt Android niet op weg naar de toppositie in de zakelijke markt: van de dikke 36 procent van de respondenten die in 2012 een nieuwe smartphone denkt te kopen of van zijn baas te krijgen geeft de helft te kennen dat dat een iPhone zal zijn. Android is goed voor ruim 30 procent van de verwachte nieuwe toestellen. En de BlackBerry? Die zakt ver weg; slechts 6 procent van de personen die in 2012 een nieuw toestel verwacht te krijgen, denkt dat dat een BlackBerry wordt.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in