Overslaan en naar de inhoud gaan

Onwaarschijnlijke bondgenoten beheren Novell-patenten

Bij de overname van Novell door Attachmate vorige maand werden 882 patenten ter waarde van 450 miljoen dollar ondergebracht bij CPTN Holdings. Op dat moment was nog niet meer bekend dan dat het een door Microsoft geleid consortium was.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Consortium: Microsoft, Apple, EMC, Oracle
Florian Mueller heeft nu via zijn blog Foss Patents wereldkundig gemaakt dat het consortium naast Microsoft bestaat uit Apple, EMC en Oracle. Mueller werd van dat feit op de hoogte gesteld door een anonieme twitteraar, die het had zien staan in de aanmelding van CPTN Holdings als een joint-venture bij de Duitse mededingingsbewaker Bundeskartelamt, op 9 december jongstleden.

De samenstelling van het consortium is opmerkelijk. De leden zijn op verschillende terreinen stevige concurrenten. Dat roept de vraag op waarom ze bij deze Novell-patentenportefeuille samenwerken.

Offensief tegen Google of voorzorgsmaatregel?
Volgens sommigen is het een offensieve zet die met name bedoeld is om Google de pas af te snijden op de markt voor mobiele telefonie. Volgens anderen is het een defensieve zet om te voorkomen dat de betreffende patenten tegen de consortiumleden en hun softwarepartners worden gebruikt.

Wat de bedoeling is, laat zich zonder nadere verduidelijking door CPTN Holdings niet raden. De inhoud van de patentenportefeuille is op dit moment ook nog niet bekend. Attachmate heeft eerder wel bekendgemaakt dat de patenten op Unix en andere technologie die van belang is voor de open-sourcewereld, geen onderdeel uitmaken van de verkochte portefeuille.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in