OLED-beeldschermen in opmars

DisplaySearch verwacht dat in 2015, uitgedrukt in omzet, OLED’s voor tv-toestellen meer omzet opleveren dan de andere toepassingen.
Een tweede trend is de verdringing van passieve-matrixschermen door actieve-matrixschermen (AMOLED’s). Dit jaar al brengen de actieve varianten meer omzet binnen dan de passieve schermen. Uitgedrukt in aantallen geldt hetzelfde vanaf 2010, zo is de verwachting. Fabrikanten als Nokia, Samsung en Sony Ericsson monteren steeds vaker AMOLED’s als het primaire beeldscherm in hun mobieltjes. Daarmee denken ze zich te kunnen onderscheiden.
In 2008 verkochten alle fabrikanten samen voor 615 miljoen dollar aan OLED-schermen, 24 procent meer dan in 2007. Dit jaar loopt de omzet al op tot ruim 1 miljard dollar. Daarna zet de groei gestaag door, om in 2015 uit te komen op 5,5 miljard dollar.
Dankzij een sterke groei is Samsung de voormalige nummer 1 op de lijst van fabrikanten, RiTdisplay, voorbijgestreefd. Samsung heeft nu een marktaandeel van 31 procent op de OLED-markt, aldus DisplaySearch.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee