Overslaan en naar de inhoud gaan

Jobs presteert van IT-directeuren het best

Dat stelt Chief Executive magazine op basis van een onderzoek dat het heeft laten uitvoeren door analisten van Applied Finance Group en Great Numbers. Bedoeling van het onderzoek is vast te stellen, of de kwaliteiten van de algemeen directeur werkelijk verschil hebben gemaakt voor het bedrijfsresultaat.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Winnaars

De maat genomen

Chief Executive magazine neemt directeuren de maat met de Wealth Creation Index. Die berust hoofdzakelijk op het concept economische marge, oftewel – zoals de redactie het formuleert - de mate waarin de winst van een bedrijf de voor de risico’s gecorrigeerde kosten van kapitaal overschrijden. Daarnaast kijkt men naar de verhouding tussen geïnvesteerd kapitaal en de hoeveelheid geld die nodig zou zijn om het bedrijf over te nemen en de mate waarin het management zich concentreert op de acitviteiten die de meeste winst opleveren. Een uitgebreidere uitleg van de maten en de wijze van berekening en de totale ranglijst zijn te vinden op

de website van Chief Executive magazine

.

De directeuren van IT-bedrijven komen er relatief niet al te goed af. In de top 10 is er maar een te vinden: Steve Jobs van Apple, op een vierde plaats. Als je webwinkels ook meerekent, is het beeld positiever: Jeffrey H. Boyd van Priceline.com staat op nummer 1 in de Wealth Creation Index, Jeffrey P. Bezos van Amazon.com op nummer 5, en net buiten de top 10 – op nummer 13 – staat Dara Khosrowshahi van Expedia.

De tweede directeur van een bedrijf uit de IT-sector ‘sec’ vinden we terug op nummer 39: Samuel J. Palmisano van IBM. Op 42 volgt dan Michael Koehler van Teradata, op 45 Richard K. Templeton van Texas Instruments en op 60 Andrew Gould van Schlumberger.

Verliezers
Tot de opvallendste verliezers ten opzichte van de ranglijst 2009 behoort Steve Ballmer van Microsoft, vorig jaar nog de best geklassificeerde directeur van een IT-bedrijf. Hij zakte maar liefst 65 plaatsen op de ranglijst en staat nu 73e. Ook Fransicco D’Souza (Cognizant, 61e), Erich Schmidt (Google, 63e) en Paul S. Otellini (Intel, 72e) blijven Ballmer dit jaar voor.

De directeuren van Salesforce.com, Compuware en Akamai Technologies gaven ten opzichte van 2009 overigens nog meer terrein prijs dan Ballmer. Marc Benioff zakte 75 plaatsen naar een 105e plaats, Peter J. Karmanos 154 plaatsen naar een 328e plaats, en Paul Sagan 185 plaatsen naar een 277e plaats.

Karmanos laat nog één directeur van een IT-bedrijf achter zich: Michael W. Laphen van Computer Sciences staat op 5 na laatste op een 333e plaats. Laphen was vorig jaar niet geklassificeerd, omdat hij toen nog geen 3 jaar in functie was.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in