IT domineert kandidatenlijst Fast50

De organisatoren noemen het niettemin opvallend dat ook dit jaar zo goed als de helft (24) van de 50 genomineerden actief is in de internetsector. De grote diversiteit binnen deze groep geeft aan dat internettechnologie is geïntegreerd in vrijwel alle sectoren waaronder de reissector, retail of gezondheidszorg. 8 van de 24 bedrijven die door de organisatoren als 'internetondernemingen' zijn gecategoriseerd, deden vorig jaar ook al mee. Het gaat dan bijvoorbeeld om PCextreme, Adversitement.com en EasyToBook.com dat vorig jaar met een groei van 5114 procent op de 5e plaats eindigde.
Na 'internet' vormt de rubriek 'software' de tweede grote groep van snelle groeiers. Deze groep is met 15 kandidaten zelfs iets sterker vertegenwoordigd dan vorig jaar (13). Opvallend hier is dat slechts 2 bedrijven - ODS2 en OTYS Recruiting Technology - uit deze groep ook vorig jaar in de Fast50 zaten.
Aan het gegeven dat 'software' dit jaar wat sneller groeide dan 'internet' moeten overigens geen vergaande conclusies worden verbonden: 5 jaar geleden was 'software' nog goed voor 30 kandidaten, tegen 19 voor 'internet'. Bovendien blijken bedrijven ook nogal eens van 'sector' te wisselen. Albumprinter bijvoorbeeld was vorig jaar 'Media/Entertainment', maar doet dit jaar mee als 'internet'-bedrijf, naast Applicationnet, dat vorig jaar nog als 'niet in te delen' gold.
Om zich te kwalificeren moesten bedrijven ten minste 5 jaar bestaan en over die periode een groei van tenminste 400 procent hebben gerealiseerd. Ook bedrijven die nog geen 5 jaar bestaan kunnen meedoen aan het Technology Fast50-programma, maar vallen dan in de categorie Rising Star. Zij worden dan door een jury beoordeeld op potentie, in plaats van op feitelijke groeicijfers.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee