Infosys optimistisch over groeikansen

De nettowinst klom met 0,6 procent naar 16,2 miljard roepee (268 miljoen euro). Infosys verlaagde de afgelopen tijd zijn prijzen om ondanks de zwakke wereldeconomie orders in de wacht te slepen. De winstmarge stond daardoor onder druk. De kwartaalwinst is een fractie hoger dan financieel analisten hadden verwacht, meldt persbureau Bloomberg.
Tweederde deel van de omzet is afkomstig van opdrachtgevers in Noord-Amerika. In het vierde kwartaal nam het aantal klanten met 47 toe tot 575. Het aantal medewerkers groeide in 3 maanden met ruim 3900 tot bijna 114.000.
Infosys-topman S. Gopalakrishnan verwacht dat klanten in weerwil van de “uitdagende” economische omstandigheden blijven investeren in groei om zo de basis te leggen voor “een betere toekomst”. Infosys zelf wist de afgelopen tijd te groeien door te blijven investeren in capaciteit en mogelijkheden, aldus de algemeen directeur.
In het op 1 april begonnen nieuwe boekjaar rekent Infosys op een omzetgroei van 16 tot 18 procent, waardoor de omzet tussen 5,57 en 5,67 miljard dollar (4,11 tot 4,18 miljard euro) kan uitkomen. Analisten gaan uit van 5,98 miljard dollar (4,41 miljard euro). Doorgaans overtreft Infosys zijn eigen, conservatieve prognoses.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee