De nieuwe regelgeving houdt in, dat iedere bewoner van het dunbevolkte land gegarandeerd een aansluiting met een snelheid van 1 Mb/sec moet kunnen krijgen. Dit is een voorzetje voor een nog verdere regeling, die iedere inwoner van het land een aansluiting met minimaal 100 Mb/sec in het vooruitzicht stelt. Dat staat in 2015 te gebeuren, aldus de plannen die nu op tafel liggen.
Voor de aanbieders van breedband internet is de nieuwe wet zowel een vloek als een zegen. In dichtbevolkte gebieden, waar Finland er niet veel van heeft, is de aanleg eenvoudig. In het hoge noorden valt het echter niet mee. Het ministerie van Transport en Communicatie, dat het wetsvoorstel heeft opgesteld, denkt dat er geen onoverkomelijke bezwaren zullen optreden. En mocht het midden in de witte wildernis toch niet lukken om breedband aan te bieden, dan mag worden volstaan met internet via mobiele telefonie.
Finland is het eerste land in de wereld dat een dergelijke wet heeft aangenomen. In 2007 waren er 1,6 miljoen Finnen met een breedbandaansluiting, wat neerkomt op een penetratie van zo'n 28 procent. Recentere cijfers zijn nog niet beschikbaar.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee