Overslaan en naar de inhoud gaan

Consortium werkt aan 'internetpaspoort'

Het consortium, dat zichzelf ABC4Trust noemt, start binnenkort eerste proeven onder Zweedse scholieren en Griekse studenten.
Carriere
Shutterstock
Shutterstock

Gebruikers kunnen met het ABC-systeem ('attribute-based credentials for trust') bijvoorbeeld bewijzen dat ze ouder zijn dan achttien zonder een exacte geboortedatum op te geven. ,,Meer informatie prijsgeven dan nodig kan niet alleen de privacy van gebruikers aantasten, maar leidt ook tot een hoger risico van misbruik, zoals identiteitsfraude'', zei professor Kai Rannenberg van de Goethe Universiteit.

Bedrijven als Microsoft, IBM en Nokia Siemens nemen deel aan het initiatief, dat bovendien wordt ondersteund met een subsidie van 8,85 miljoen euro van de Europese Unie. Er wordt gebruikgemaakt van bestaande technologieën, zoals de Identity Mixer van IBM en U-Prove van Microsoft. Het initiatief moet leiden tot één standaard voor online identificatie.

In een Nederlandstalig persbericht worden de proefprojecten van ABC4Trust toegelicht.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in