Browser-based ontwikkeltool Orion van Eclipse

Op dit moment is Orion vooral erop gericht webdevelopers een snelle, eenvoudige editor voor JavaScript-ontwikkeling te bezorgen. Bestaande tools als Firebug en JSLint kunnen in Orion worden geïntegreerd. Het is de bedoeling dat ontwikkelaars zelf ook andere integraties realiseren en meer features aan Orion toevoegen. De open source Eclips Foundation gaat ervan uit dat Orion op termijn ook talen als HTML, PHP en Java zal ondersteunen. Het webdevelopment tool Orion werkt al met bestaande Eclipse plugins.
Het idee is overigens niet nieuw, Mozilla werkt sinds 2009 aan een web-based editor die aanvankelijk Bespin werd genoemd, maar nu onder de naam Skywriter in ontwikkeling is.
Van Orion is een download beschikbaar. De Elipse Foundation wil een Orion-community opzetten en zoekt daarvoor deelnemers. De uitnodigingen daarvoor gaan vanaf volgende week de deur uit. De planning is in maart een projectvoorstel voor Orion klaar te hebben.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee