Kroes, eurocommissaris voor de Digitale Agenda van Europa, hield in haar YouTube-toespraak ter gelegenheid van internationale vrouwendag vooral jonge meiden voor dat er geweldige mogelijkheden voor ze liggen in de ICT-sector. “ICT gaat over creativiteit, netwerken en mensenrechten. Het gaat over het vinden van nieuwe apps, het maken van connecties en de vrijheid om je te kunnen uiten. Dus vrouwen, vergeet niet dat deze sector je ideeën, talenten en enthousiasme nodig heeft.
Er liggen kansen voor het oprapen. Wees moedig en grijp ze.”
Meer vrouwen nodig
Kroes zei ook twee ontwikkelingen te zien in de afgelopen twintig jaar. Enerzijds de opkomst van de gelijkheid van vrouwen ten opzichte van mannen, en anderzijds de opkomst van nieuwe informatietechnologie. “Waar die twee trends elkaar treffen, wordt het boeiend, zei Kroes in haar 2 minuten durende videoboodschap.
IT gaat niet niet over programmeren
Kroes zegt in haar toespraak dat vrouwen helaas nog altijd ondervertegenwoordigd zijn in de IT en probeert het imago van de sector te corrigeren. Ze zegt dat "ICT vandaag de dag niet meer draait om tieners die op hun slaapkamers zitten te programmeren, of om hoe groot je RAM is, en hoe krachtig je ROM." In het afgelopen jaar kwam Kroes vele inspirerende vrouwen in de IT tegen. Als goed voorbeeld ziet ze Facebooks COO Sheryl Sandberg.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee