Overslaan en naar de inhoud gaan

SAP ontkent megakortingen op onderhoud te geven

Financieel analist Peter Goldmacher van Cowen and Company zegt te weten, dat SAP tijdens onderhandelingen over contractverlenging in een aantal gevallen kortingen tot wel 50 procent gaf op het onderhoud van zijn ERP-software. In alle gevallen gaat het om klanten die hun IT-kosten willen drukken, het gevoel hadden dat SAP's onderhoudsaanbod geen waar voor zijn geld biedt en actief onderzoek deden naar goedkopere alternatieven, aldus Goldmacher. Het gaat ook niet om kleine klanten.
Business
Shutterstock
Shutterstock

De contracten die aan verlenging toe waren, hadden volgens hem een waarde van 5 tot 10 miljoen dollar.

SAP ontkent ten stelligste

Augusto Abbarachi, de hoogste man bij SAP waar het gaat om het afsluiten van onderhoudscontracten, ontkent in een reactie tegenover IDG News Service. "We hebben geen idee waar dit bericht op gebaseerd is. We hebben altijd volgehouden dat de prijs van onderhoud geen onderwerp van discussie is", stelt Abbarchi.

Abbarchi's ontkenning wordt wat minder stellig als hij toegeeft dat er met klanten wel degelijk discussie is over de kosten die SAP in rekening brengt voor onderhoud van zijn software. De standaardreactie daarop is, dat SAP de klant aanbiedt hoe deze met behulp van SAP's onderhoudsdiensten zijn kosten omlaag kan krijgen, zegt Abbarchi. Maar hij sluit niet uit dat SAP in uitzonderlijke gevallen een klant die echt knijp zit, tegemoet komt met een tijdelijke verlaging. Al zal SAP in de regel liever de klandizie verliezen, aldus Abbarchi.

Suggestie van belangenverstrengeling

De perswoordvoerder van SAP stelde dat Goldmacher slechts een handvol gevallen citeert. Dat kan niet representatief heten voor de 200.000 klanten van SAP. De woordvoerder suggereerde ook, dat Goldmacher een verborgen agenda heeft. Zijn werkgever organiseert bijeenkomsten om potentiële investeerders voor te lichten over Rimini Street, een concurrent bij het aanbieden van onderhoud op SAP-software die naar verluidt een beursgang voorbereidt. Die suggestie weerspreekt Goldmacher op zijn beurt met kracht.

Gerelateerde artikelen
Gerelateerde artikelen

Reacties

Om een reactie achter te laten is een account vereist.

Inloggen Word abonnee

Melden als ongepast

Door u gemelde berichten worden door ons verwijderd indien ze niet voldoen aan onze gebruiksvoorwaarden.

Schrijvers van gemelde berichten zien niet wie de melding heeft gedaan.

Bevestig jouw e-mailadres

We hebben de bevestigingsmail naar %email% gestuurd.

Geen bevestigingsmail ontvangen? Controleer je spam folder. Niet in de spam, klik dan hier om een account aan te maken.

Er is iets mis gegaan

Helaas konden we op dit moment geen account voor je aanmaken. Probeer het later nog eens.

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in

Maak een gratis account aan en geniet van alle voordelen:

Heb je al een account? Log in