ICT-strop dreigt voor Politieacademie

Felle strijd losgebarsten
Capgemini werkte drie jaar aan het systeem. NOAS had in de zomer van 2011 klaar moeten zijn, maar bij iedere test van het systeem ging er iets mis. Het studenten- en personeelssysteem had de administratie van de Politieacademie moeten vereenvoudigen. In het systeem moeten resultaten worden vastgelegd en de voortgang van studenten worden gevolgd. Maar volgens de Politieacademie werkt dit dus niet naar behoren en is er een felle strijd losgebarsten met Capgemini over de schuldvraag.
Extra vertragingen door gebrek aan mankracht
Op 11 april dit jaar was voor de Politieacademie de maat vol. De toenmalige directeur Van Baal stuurde een brief naar Capgemini die in handen is gekomen van de NOS, waarin hij de overeenkomst ontbindt. Sinds dat moment woedt er een felle discussie over de schuldvraag. Capgemini legt de schuld voor de te late oplevering bij de Politieacademie. Die zou niet de beloofde mankracht hebben geleverd en tussentijds extra functies aan het systeem hebben toegevoegd, waardoor er extra vertragingen zijn ontstaan.
Vernietigend rapport
Inmiddels is Van Baal opgevolgd door Leon Kuijs. Van Baal moest weg na een vernietigend rapport over zijn functioneren. Kuys kreeg bij zijn aanstelling de opdracht mee de problemen met NOAS snel op te lossen. Bronnen binnen de Politieacademie melden de NOS dat intern de mogelijkheden worden bekeken om van het computersysteem af te komen. Mogelijk kost dat miljoenen, wellicht zelfs het hele investeringsbedrag van bijna 9 miljoen euro, nog los van de kosten voor een nieuw systeem.
Broncode opgeëist
Inmiddels is de eerste juridische procedure in gang gezet: de Politieacademie wil de broncode van het systeem hebben om zelf aan het programma te kunnen sleutelen.
Reacties
Om een reactie achter te laten is een account vereist.
Inloggen Word abonnee